Strava, ktorá nasýti aj dušu

Život nám niekedy dokáže poriadne naložiť, aby preveril, či sme hodní svojich cieľov. Nie, nedáva všetko to, čo chceme, na tanieri, ale predostrie príležitosti na to, aby sme si navarili sami. To, čo dokážeme. Z ingrediencií, ktoré sme dostali. Keď nie sme pripečení, môže z toho vzniknúť celkom zaujímavý výsledok.

V lete 2018 som sa teda poriadne spotil, aj bez toho, že by som stál pri sporáku. Mojim dávnym cieľom boli: vlastná rodina, vlastný dom a vlastná prevádzka. Tak som dostal možnosť dokázať, ktorý z nich myslím vážne. Stál som na križovatke – po roku nám schválili hypotéku, narodilo sa nám dieťa a dostal som výhodnú ponuku na prevzatie prevádzky.

„Teraz – alebo nikdy!“ – povedal som si a vykročil za tým všetkým – naraz.

Sťahovanie s novorodencom nebola žiadna sranda, zorientovať sa v novej prevádzke, starať sa o dom, záhradu, to všetko mi teda dalo riadne zabrať. Okrem rodiny a priateľov som sa opieral o svoju víziu – chcel som a aj chcem pre svoju rodinu vytvoriť podmienky na dôstojný život tvorbou hodnoty. Práve to sa odrážalo v mojom okolí, uprostred skúšok ma vždy podržala, podporila partnerka Lucia. Pripomenula mi, že úspech nie je šprint, ale beh na dlhú trať a práve ona s našim synčekom sú tým hnacím motorom, čo mi pomáha to nevzdať a neustále sa zlepšovať. Bez nich by som to dávno zabalil, keď veci nešli podľa plánu a bolo nutné zanechať zaužívaný recept a improvizovať.

Gastronomických prevádzok je viac, než dosť, v tej našej som sa zameral na kvalitu a úzky profil. Zákazníci u nás nájdu chutné burgre, rebierka a bravčové koleno. Sústredíme sa na celý proces prípravy – nie je to výroba jedla za účelom predaja, ale umenie. Výber najlepších surovín, tím ľudí, ktorí pracujú s vášňou, priateľského prostredia. S cieľom nasýtiť nielen žalúdok, ale aj dušu hostí.

V lete používame aj vlastnoručne vypestovanú zeleninu zo záhrady, mäso kupujeme čerstvé a také, aké by som aj ja s radosťou naservíroval svojej rodine. Preto dbáme starostlivo na celú cestu, ktorou jedlo prechádza. Famózny výsledok sa rodí nielen v našej kuchyni, ale chuť u nás zakúpených špecialít sa skladá z láskyplného zaobchádzania od výberu surovín cez skladovanie až po samotnú prípravu a servírovanie v prostredí, ktoré je súčasťou kultúry stravovania.

Spôsob, akým pristupujeme k výžive, je odrazom toho, ako vážime samých seba.


Či sa naozaj správame tak, že si zaslúžime to najlepšie, alebo o to najlepšie  iba kričíme, no sami tomu neveríme, že ho môžeme dostať alebo prijať. Cenu svojho zdravia zaplatíme tak či onak. Ak šetríme na kvalitnej strave, neskôr minieme na liečbu. Omnoho viac.

Cena kvalitného jedla nie je súčet ceny surovín.

Zákazníci si u nás kupujú službu. Odbornosť pri vyberaní najlepších podkladov, skladovanie na mieste podľa prísnych kritérií, aby jedlo zachovalo dôležité vlastnosti, dobrú náladu a zanietenie v kuchyni, úsmev pri servírovaní, čistotu prostredia, pohodlie, že po dojedení riad niekto aj umyje, odloží, dokúpi, keď sa rozbije.  Autá a šoféra, aj palivo do vozidla, ktorým zabezpečujeme rozvoz, ak si zákazník vyberie na konzumáciu domáce prostredie.

Úprimne prajem nám všetkým, aby sme si vážili to, čo máme. Ľudí, ktorí svojou prácou nám darujú čas navyše. Jedlo, ktoré takou samozrejmosťou pre všetkých nie je. A obzvlášť možnosť svoje peniaze vymeniť za chutné, kvalitné a domáce jedlo, ktoré nielen zabezpečí prežitie, ale nasýti aj dušu.

Každým sústom skutočne dobrých pokrmov prejavujete úctu k sebe. Je mi cťou byť partnerom našich zákazníkov v okorenení nášho života. Niekedy je potrebné zanechať recept, podľa ktorého žijeme a improvizovať podľa hlasu nášho srdca. Ak máme svoje prečo a aj s kým, spôsob sa ukáže.

Andrej Leskovský, majiteľ

Tešíme sa na Vašu návštevu

Relax Pub & grill Šaľa – Veča

Nitrianska 111

Tel.: 0940 208 225

AKTUALITY na našej stránke na Facebooku

Publikované v magazíne BIJO Matka (1/2020)

Foto: Relax Pub

Vložiť komentár

RSS
Follow by Email
Twitter